: ساعت  
   : امروز
|
به ما بپیوندید   : 
 
 
                         
           
 
                       
   

 

 

عمیق ترین استخر جهان در ماه سپتامبر افتتاح شد. توسط یک معمار ایتالیایی به نام Emanuele Boaretto طراحی شده و استخری است که پذیرای تمام غواصان، فری دایورها و شناگرها ست. و به عنوان بخشی از هتل Millepini Terme واقع در شهر کوچکی در ایتالیا به نام  Montegrotto Terme ساخته شده است.

با داشتن عمق۴۰ متری، این استخر رسما به عنوان عمیق‌ترین استخر جهان شناخته می شود، قبل از این، رکورد عمیق‌ترین از آن استخر Nemo 33 در بلژیک با عمق ۳۴.۵ متر و حجم ۲۴۰۰ متر مکعب آب بود. استخر Y-40 Deep Joy تقریبا دو برابر استخر Nemo33 ساخته شده با حجمی برابر با ۴۳۰۰ متر مکعب آب. در این استخر غواصان می توانند به کاوش داخل لوله ای‌ به قطر ۶ متر که در کف استخر غوطه ور است بپردازند. علاوه بر این، غارهای شبیه سازی شده و سکّوهای مختلفی‌ نیز برای آموزش غواصی در آن درست شده اند.

مخزن اصلی‌ استخر دارای ۱۰ متر عمق و اندازهٔ ۲۰ در ۱۸ متر می‌باشد. در مخزن اصلی‌ و استوانه عمیق برای غواصی در فواصل ۱.۳ متری و ۱۲ متری سکّوهایی هستند که برای کلاسهای آموزش غواصی طراحی شده اند، درحالیکه غارهای شبیه سازی شده نیز مکان مناسبی برای تمرین غواصانی است که به غواصی در غار علاقه مندند. دمای آب استخر بین ۳۲ تا ۳۴ درجه کنترل می شود بنابرین غواصان احتیاجی به پوشیدن لباس و یا پوشش غواصی ندارند.

 

                                                        

علاوه بر غواصان و فری دایورها، این استخر پذیرای گروه های مخصوص تناسب اندام و تندرسی نیز می‌باشد. همچنین عکاسان زیر آب و دست اندرکاران ساخت فیلم نیز قادر خواهند بود تا صحنه های مربوط به اعماق آب را در یک آرامش نسبی‌ ضبط کنند. افرادی هم که دوست ندارند وارد آب شوند می توانند با استفاده از پنل های مخصوص تماشا کردن و همچنین تونل های شفافی که از وسط استخر می‌گذرند، عجایب معماری استخر Y-40 deep Joy را تماشا کنند. در قسمت بالایی‌ استخر نیز اثراتی از خلاقیت را می‌توان مشاهده کرد، مانند جایگاه مخصوص آفتاب گرفتن در پشت بام که غواصان می توانند بعد از اکتشاف در اعماق استخر، در آن به استراحت بپردازند. همچنین برنامه ریزی شده تا در آینده با درختکاری و چمن کاری ظاهر ساختمان را تغییر دهند تا با تپه‌های اطراف به خوبی‌ در هم آمیخته شود.

با اینکه اسمY-40 Deep Joy  به عنوان عمیق‌ترین استخر در کتاب گینس ثبت شده است، ولی‌ بزرگترین استخر نیست. این عنوان متعلق به استخر San Alfonso del Mar در شیلی می‌باشد که از یک سر آن تا سر دیگرش ۱ کیلومتر است.

 

                                                        

افرادی که دوست دارند به کاوش در استخر Y-40 Deep Joy بپردازند گزینه‌های بسیاری در اختیارشان قرار دارد. بلیط این استخر برای هر نفر ۴۵ دلار است که شامل اجاره تجهیزات و ۹۰ دقیقه استفاده از آن می‌باشد. بسته‌های مختلف دیگری نیز موجود می باشند که شامل استفاده از استخر به عنوان بخشی از یک شب اقامت در هتل است. Y-40 Deep Joy  تمام طول سال باز است و مطمئنا یک تجربه‌ی منحصر به فرد و فرصتی استثنایی برای اکتشاف یک معماری بی نظیر به حساب می آید.

 برای اطلاعات بیشتر به http://www.y-40.com/en/ سری بزنید.

منبع : مجله Scuba Divers Life


 
             
       
             
ALL RIGHT RESERVE © 2012-2016
Web Designer : ArA