: ساعت  
   : امروز
|
به ما بپیوندید   : 
 
 
                         
           
 
                       

 

آرواره های ترسناک، خون خوار، ظالم، آدم خوار، دندانهای تیز. اینها کلماتی هست که انسانها همواره برای توصیف کوسه‌ها به کار برده ا ند. اگر غواص باشید میدانید که همیشه اولین سوالی‌ که اطرافیان بعد از شنیدن کلمهٔ غواصی به ذهنشان خطور میکند این است که: "از کوسه ها نمیترسی؟" . تاثیر فیلمهای هالی وودی و قدرت تخیلات بشری آنقدر زیاد بوده است که این باور غلط از قدیم در ذهن آدمها ایجاد شده که همهٔ کوسه‌ها درّنده و آدم خوارند. حال به راستی‌ حقیقتی که پشت آن ردیف دندانهای تیز و چهره خشن پنهان شده چیست؟ 

ادامه مطلب ...


ماه سپتامبر ماه مبارزه با زباله در مؤسسه پروجکت اور(Debris Month of Action) است. زمانی که هزاران غواص داوطلب با جمع آوری و گزارش زباله‌هایی‌ که از زیر آب پیدا کرده اند گامی در جهت مبارزه با زباله‌های دریایی بر می دارند. غواصان با اقیانوس رابطهٔ تنگاتنگی دارند ولی‌ برای ایجاد تغییر به همکاری همگان نیاز است. 

ادامه مطلب ...


NOAAدر۲۷ اگوست اعلام کرده است که ۲۰ گونه از مرجانها را برای محافظت در لیست گونه‌های در معرض خطر (نه در معرض انقراض) قرار داده است. ۱۵ گونه در اقیانوس هند-‌آرام و ۵ گونه در آبهای کارائیب.

معاون مدیر شیلاتEileen Sobeck NOAA می‌گوید: "مرجانها یکی‌ از متنوع‌ترین اکوسیستمهای زیستی بر روی زمین هستند که محیط زندگی‌ برای بسیاری از موجودات دریایی فراهم می‌کنند. حفظ و نگهداری این اکوسیستمهای غنیِ زیستی‌ بسیار ضروریست. قرار دادن آنها در لیست پرخطر و تلاش برای محافظت آنها این امکان را فراهم می‌کند تا گونههایی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند حفظ و ترمیم شوند."

ادامه مطلب ...


             
       
             
ALL RIGHT RESERVE © 2012-2016
Web Designer : ArA