: ساعت  
   : امروز
|
به ما بپیوندید   : 
 
 
                         
           
 
                       
   

 

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر در زمان غواصی تنها ماندید و یا قایق خود را گم کردید چه عکس العملی باید داشته باشید؟ در این مطلب شما 5 نکته مهم را یاد میگیرید که در چنین شرایطی باید انجام دهید.

 

360 درجه حستجو کنید

اگر شمابه سطح آب آمدید و قایق را ندیدید، در یک دایره کامل بچرخید و در خط افق برای دیدن خشکی، قایقهای دیگر و یا هرچیزی که بتوانید به آن متصل شوید جستجو کنید. اگر مکان امن نزدیک شما بود وزنه های خود را رها نموده  و برای شنای روی سطح آب آماده شوید. اما به یاد داشته باشید که ماسک، رگلاتور و اسنورکل خود را حفظ نمائید.

سیگنال بفرستید

هر غواصی باید یک SMB یا بویه نشانگر سطحی، یک آینه سیگنال  و یک سیگنال دهنده صوتی با خود داشته باشد. اگر کسی را دیدید از آینه و یا سیگنال دهنده صوتی خود استفاده نمائید. بهترین راه حل داشتن یک GPS ضد آب مانند Nautilus lifeline است.

انرژی خود را ذخیره نمائید

اگر شما برای رسیدن به ساحل بر خلاف جریان شنا میکنید، هرگز بطور مستقیم بر خلاف جریان نجنگید. زیرا این کار انرژی شما را از بین خواهد برد. اگر باید بر خلاف جریان حرکت کنید این کار را بصورت مورب و یا عمودی انجام دهید.

گرم بمانید

حتی با وت سوت، گذراندن زمان در آب می تواند گرمای بدن شما را کاهش دهد. شما میتوانید گرمای بدن خود را با بغل کردن زانوان خود در سینه ذخیره نمائید.

آرامشتان را حفظ کنید ولی برای مبارزه آماده باشید

نه تنها دست و پا زدن زیاد میتواند باعث غرق شدگی شود بلکه کوسه ها را نیز به سمت شما جلب میکند. نفس عمیق بکشید و حرکات کنترل شده داشته باشد. اگر کوسه ها آمدند و خودشان را نشان دادند آماده کوبیدن مشت برای دور کردن آنها باشید.

 

منبع : scubadiving.com


 
             
       
             
ALL RIGHT RESERVE © 2012-2016
Web Designer : ArA