: ساعت  
   : امروز
|
به ما بپیوندید   : 
 
 
                         
           
 
                       
   

بی سی دی مرکزی ترین بخش از تجهیزات شما، نگهدارنده سیلندر غواصی و نگهدارنده و در بر گیرنده شلنگ ها و دیگر ابزار جانبی است. اغلب با یک سیستم وزنه تکمیلی و یک پارچه و جیبهای جادار عرضه میشود و شما را قادر میسازد تا یک صعود و یا نزول کنترل شده و ایمن داشته باشید و یا در سطح آب شناور بمانید.

1 . کیسه ها Bladder

یکی از بخشهای بی سی دی است که هوا را در خود نگهداری نموده تا در عمق آب کنترل شناوری مقدور باشد. اغلب بی سی دی های پیشرفته از کیسه های 1 لایه تشکیل شده اند . برخی از بی سی دی های با قابلیت شناوری از پشت و یا باله ای با صفحات پشتی از یک طرح کیسه ای 2 تائی با یک کیسه داخلی غیر قابل نفوذ که توسط یک پوسته خارجی از جنس نایلون روکش شده است استفاده میکنند. تا در برابر پارگی و سوراخ شدن مقاوم باشند.

2 . جیبها Pockets

جیبهای بی سی دی معولا توسط زیپ و یا چسب بسته میشوند. بی سی دی هائی با شکل ژاکتی اغلب حداقل 2 عدد جیب دارند و بی سی دی های مدل شناوری از پشت اغلب جیبهای قابل انبساط و یا جیبهای تا شونده دارند.

3 . شیرهای خروجی Exhaust valves

این شیرها هوا را از درون بی سی دی خارج میکنند . اصلی ترین اگزوز خروجی توسط کشیدن شلنگ پر کننده بی سی دی عمل میکند . شیرهای دیگر عموما توسط کشیدن ریسمان و یا نخ متصل به آن و در قسمتهای مختلف بی سی دی عمل تخلیه را انجام میدهند. بی سی دی ها می توانند شیرهای اگزوزی بیشتری نیز داشته باشند که در موقعیتهای گوناگونی استفاده می شوند.

4 . پر کننده  Power inflator

در اتصال با انتهای شلنگ کم فشار رگلاتور بوده و از طریق پورت کم فشار رگلاتور هوای داخل سیلندر را به درون بی سی دی تزریق مینماید. این بخش دارای 2 دکمه پرکننده و خالی کننده بوده و برای پر و یا خالی کردن هوا از درون کیسه ها تعبیه شده است.

5 . سیستم وزنه ترکیبی   Integrated weight system

در مدلهای متفاوتی از بی سی دی ها وجود دارند . این سیستمها احتیاج غواص به کمربند های تسمه ای معمولی را که ممکن است در شرایط اضطراری دردسر ساز باشند را برطرق میکند .

منبع : مجله اسپورت دایور

عکس : Bruce Morser


 
             
       
             
ALL RIGHT RESERVE © 2012-2016
Web Designer : ArA