: ساعت  
   : امروز
|
به ما بپیوندید   : 
 
 
                         
           
 
                       
   
تکنیکال دایور Ahmed Gabr برای شکستن رکورد جهانی‌ آماده میشود. عمیق‌ترین رکورد گینس با تجهیزات اسکوبا در دریا ۳۱۸ متر است، که نزدیک Blue Hole در دهاب در سال ۲۰۰۵ زده شد. احمد در تاریخ۱۸ سپتامبر قصد دارد که تا عمق ۳۵۰ متری در آبهای جنوب دهاب غوص بزند.

این غوص حدود ۱۴ ساعت به طول می‌انجامد که تنها کمتر از نیم ساعت آن برای رسیدن به عمق مورد نظر است و باقی‌ این زمان برای آهسته صعود کردن با توقفهای طولانی‌ در عمقهای مشخص است تا گازهای محلول در خون غواص را که بخاطر فشار زیاد آب (حدودا ۳۵ اتمسفر) در بدنش افزایش یافته به صورت ایمن از بدنش خارج شود.

دان گودمن Dan GoodmanازH2O Divers در دهاب می‌گویدکه این رکورد مثل یک عملیات نظامی به همراه یک تیم‌ شامل ۱۴ نفر از غواصان پشتیبان و ۹۰ سیلندر حاوی میکس‌های مختلف گازها صورت می‌گیرد.

آماده سازی برای انجام این رکورد برای بیشتر از یک سال طول کشیده است که با انجام چندین غوص آموزشی همراه بوده تا به احمد کمک کند که به عمق مورد نظر برسد و سیستمهای پشتیبانی راتست کند. در ماه جون او به عمق ۲۵۰ متری با یک غوص ۷.۵ ساعتی رسید.

برای انجام این رکورد، احمد ۳نوع دایو کامپیوتر مختلف برای ثبت عمق استفاده می‌کند و همچنین با برداشتن تگ های روی طناب حین پایین رفتن، ماکسیمم عمق تعیین می شود. با اینکه هدف شخصی‌ او ۳۵۰ است، هر عمقی بالای ۳۱۸ متر رکورد محسوب میشود.

منبع : http://egypttoday.com/


 
             
       
             
ALL RIGHT RESERVE © 2012-2016
Web Designer : ArA